بازدید رئیس سازمان دامپزشکی کشور از کارخانه جوجه کشی شرکت مرغک در آبیک قزوین.

بازدید رئیس سازمان دامپزشکی کشور از کارخانه جوجه کشی شرکت مرغک در آبیک قزوین.

شنبه هفدهم آذر ۱۳۹۷ 12:00 ق.ظ
بازدید رئیس سازمان دامپزشکی کشور از کارخانه جوجه کشی شرکت مرغک در آبیک قزوین.

 

دکتر علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور پنج شنبه پانزدهم آذرماه و در پی دعوت رسمی دکتر بهراد زندیه مدیرعامل شرکت مرغک از کارخانه جوجه کشی این شرکت در شهرستان آبیک استان قزوین بازدید کرد.

کارخانه جوجه کشی شرکت مرغک که عنوان بزرگترین مجموعه جوجه کشی خاورمیانه را به خود اختصاص داده است ، از شهریورماه سال 1395 رسما" فعالیت خود را آغاز نمود. این کارخانه مجهز به آخرین تکنولوژی ماشین آلات جوجه کشی دنیاست و از ظرفیتی معادل 40 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار در سال برخوردار است.

شرکت مرغک اولین و بزرگترین تولید کننده جوجه یکروزه مادر و تجارتی تخم گذار کشور است و از این رو همواره در کانون توجه نخبگان ، فعالان و متخصصین این صنعت قرار داشته است.

امروزه شرکت مرغک 65 درصد جوجه یکروزه مادر تخمگذار و حدود 60 درصد جوجه یکروزه تجارتی تخمگذار کشور را تامین نموده و با ظرفیت سازی ، توسعه واحدهای تولیدی ، به کارگیری کارشناسان زبده و متخصص و تولید محصولاتی با کیفیت ، حلقه طلایی زنجیر صنعت مرغ تخمگذار کشور محسوب میگردد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان این مطلب که توانمندیها و ظرفیتهای شرکت مرغک مایه خرسندی و موجب مباهات است افزود: با وجود مجموعه توانمندی نظیر مرغک که 60 درصد از نیاز بازار مرغ تخمگذار کشور را برآورده میسازد نه تنها قادر هستیم نیاز داخل کشور را به راحتی تامین نموده و ازواردات بی نیاز شویم بلکه میتوانیم و بایستی ظرفیتهای صادراتی این حوزه را نیز بیش از گذشته فعال کنیم.

دکتر رفیعی پور همچنین اظهار داشت : سیاست سازمان دامپزشکی کشور در راستای تقویت تولید داخلی و توسعه صادرات، حمایت قاطع از شرکتهایی نظیر مرغک است که توانمندیها و شایستگیهای خود را بارها به اثبات رسانده اند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گریزی هم به موضوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان زد و گفت : خوشبختانه با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و اجرای برنامه های پیشگیرانه نظیر واکسیناسیون ، این بیماری در کشور تحت کنترل قرار گرفته است.

شایان ذکر است دراین بازدید ، مهندس خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، دکتر محمدیان مدیر کل قرنطینه سازمان دامپزشکی ، دکتر زینالی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین و احمد پور فرماندار آبیک ، دکتر رفیعی پور را همراهی میکردند.

پایان خبر.

بازتاب این خبر را میتوانید در خبر گزاریهای زیر ببینید.

مهر

فاخته

سازمان دامپزشکی کشور.

.

برچسب ها :

نویسنده : مدیر سایت