افتتاح بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخمگذار کشور

افتتاح بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخمگذار کشور

جمعه هفدهم اسفند ۱۳۹۷ 02:05 ق.ظ
افتتاح بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخمگذار کشور

 

بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخمگذارکشور با حضور حجه الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی معاون محترم ریاست جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی دوشنبه 13 اسفندماه 97 در منطقه سلطانیه زنجان افتتاح گردید.

کار ساخت این پروژه عظیم ملی با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در شهریور ماه سال 1395 به دست کارشناسان و متخصصان سازمان اقتصادی کوثر و شرکت مرغک در زمینی به مساحت 92 هزار مترمربع آغاز گردید.این مجموعه دارای 8 سالن پرورش با ظرفیت مجموع 80 هزار قطعه مرغ مادر تخمگذار است که در هر دوره قادر به تولید 10 هزار قطعه جوجه مرغ تخمگذار تجارتی -معادل 25 درصد از نیاز صنعت مرغ تخمگذار کشور- میباشد.استفاده از تولیدات صنایع داخلی در ساخت و تجهیز این مجموعه ، ایجاد اشتغال مستقیم برای 40 نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم برای 2 هزار نفر ، افزایش توان صادراتی کشور در این حوزه و ارتقاء سهم استان زنجان در تولید جوجه یکروزه تخمگذار از دیگر مشخصات بارز این پروژه ملی محسوب میگردد.

دکتر بهراد زندیه مدیر عامل شرکت مرغک در آیین افتتاح این مزرعه گفت:مفتخریم که بار دیگر شرکت مرغک در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گام بلند دیگری برداشته است.زندیه با اشاره به ویژگی ها و مشخصات فنی این مزرعه اظهار داشت:حجم سرمایه گذاری صورت گرفته برای ساخت این پروژه 250 میلیارد ریال بوده است و با همت و تلاش خستگی ناپذیر کارشناسان سازمان اقتصادی کوثر و شرکت مرغک زودتر از موعد مقرر و طی 2 سال آماده بهره برداری شده است. مدیرعامل شرکت مرغک افزایش ضریب امنیت غذایی کشور، تولید مستمر تخم مرغ وارتقای ظرفیتهای صادراتی کشور در زمینه جوجه یکروزه تخمگذار و تخم مرغ را ازدستاوردهای بهره برداری این مجموعه بزرگ برشمرد. 

حجه الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی ریاست محترم بنیاد شهید انقلاب اسلامی طی سخنانی در این مراسم ضمن تقدیراززحمات تلاشگران سازمان اقتصادی کوثر و شرکت مرغک، این مجموعه را مصداق بارزتحقق اقتصاد مقاومتی دانست وافزود: این مجموعه با تکیه بر توان داخلی و با استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای سازمان اقتصادی کوثربه بهره برداری رسیده است و تجسم خود کفایی ، توانمندی و استقلال کشورعزیزمان است.معاون ریاست جمهوری و رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که آرامش امروز کشورمرهون خون بیش از 230 هزار شهید است، 40 سالگی انقلاب اسلامی و آغاز گام دوم انقلاب اسلامی را از مهمترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی برشمرد.

فرامرز نیک سرشت معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان نیز در این مراسم با اشاره به امنیت استان زنجان درابعاد مختلف، از سرمایه گذاری انجام شده برای ساخت این پروژه ملی تقدیر کرد وگفت: تلاش کردیم همراه خوبی برای شرکت مرغک باشیم و از آنها حمایت کنیم. 

مهندس محمد رضا اسکندری ریاست سازمان اقتصادی کوثر نیز درحاشیه این مراسم ضمن اشاره به سهم حداقل 50 درصدی این سازمان در تولید تخم مرغ کشور اظهار داشت: با توجه به ظرفیتها وزیرساختهای موجود، سازمان اقتصادی کوثر آمادگی دارد تا 100 درصد نیاز کشور در این حوزه را نیز تامین نماید.

دکتر مجتبی نوروزی مدیر عامل گروه کشاورزی کوثر در آیین افتتاح مزرعه سلطانیه زنجان با بیان این مطلب که مقوله امنیت غذایی پاشنه آشیلی است که استکبار جهانی برای آن برنامه ریزی نموده است گفت: سازمان اقتصادی کوثر با هدف تامین امنیت غذایی درحال حاضر بیش از 85 درصد بازار را از نظر گله های اجداد و مادر حمایت و هدایت میکند.مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر با اشاره به برنامه های آتی این سازمان درحوزه هایی نظیر آبزی پروری ، طیور ، دام سبک، زراعت ، اصلاح نژاد و محصولات گلخانه ای افزود: عرضه محصولات حاصل ازاین فعالیتها نقش موثری در تامین امنیت غذایی جامعه ایفا خواهد کرد. نوروزی درادامه اظهار داشت : پروژه بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخمگذار کشور 36 ماهه طراحی شده بود لیکن با تاکید مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر مبنی بر تسریع کار، توانستیم این پروژه را طی 2 سال و در 17 ماه کاری به پایان برسانیم.     

شایان ذکر است در پایان این مراسم ازدست اندرکاران و عوامل ساخت این پروژه ملی تجلیل گردید.

پایان خبر.

انعکاس گسترده خبر افتتاح بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخمگذار کشور را در خبرگزاریهای زیر ببینید.همچنین بازتاب این خبر در رسانه ملی را اینجا ببینید. 

خبرگزاری تسنیم                        ایرنا

خبرگزاری صدا و سیما               ایسنا زنجان

باشگاه خبرنگاران جوان              خبرفارسی    

جهان نیوز                               تی نیوز

خبرگزاری فارس                        خبربان

فصل اقتصاد                             اقتصاد روز

ایلنا

جماران

دانا

.

برچسب ها : افتتاح بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخمگذار کشور حجه الاسلام شهیدی سلطانیه زنجان سازمان اقتصادی کوثر مدیرعامل شرکت مرغک دکتر بهراد زندیه دکتر زندیه

نویسنده : مدیر سایت